Czas, Start! Rozpoczęła się rekrutacja do projektu Uczeń-Naukowiec

22
alt

Zapraszamy młodzież pomorskich szkół ponadgimnazjalnych zainteresowaną naukami przyrodniczymi do wzięcia udziału w niecodziennym projekcie edukacyjnym Uczeń-Naukowiec. Zapisy do 20 listopada br.

W ramach projektu Uczeń-Naukowiec uczestnicy utworzą zespoły badawcze i wezmą udział w niekonwencjonalnym module zajęć laboratoryjnych. Wspólnie zdobywać będą doświadczenie poprzez przeprowadzanie eksperymentów i badań, będą rozwijać swoje umiejętności oraz poszerzać wiedzę w sposób praktyczny. Pragniemy zachęcić najmłodszych do zgłębiania tajników nauki i pokazać, jak ważne są badania, które pomagają zrozumieć i ulepszyć otaczający świat.

Zajęcia z zakresu mikrobiologii, biologii molekularnej i hodowli roślin in vitro prowadzić będzie kadra Laboratorium Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego i Uniwersytetu Gdańskiego, która razem z uczniami wspólnie pracować będzie przy realizacji projektów badawczych.
Zainteresowani uczniowie mogą zgłaszać się do projektu poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego znajdującego się na stronie internetowej (do 20 listopada 2013). Wszystkich zainteresowanych zapraszamy również na spotkanie informacyjne połączone z wykładem inaugurującym projekt, które odbędzie się 28 listopada 2013 w auli Morskiej PPNT w Gdyni.